Kadınlar En Çok Perşembe Günü Alışveriş Yapıyor

ileeticaretturkiye

Kadınlar En Çok Perşembe Günü Alışveriş Yapıyor

Kadınların alışveriş tutkusunu bilmeyen yoktur. Mağaza mağaza dolaşarak alışveriş yapmak yerine oturduğu yerden online olarak alışveriş yapan kadınların sayıları da hızla artmaya başladı.

Avantajix.com internet sitesi, Türkiye ve dünyada kadınların alışveriş alışkanlıkları üzerine yapılan araştırmaları derledi. Araştırmaya göre kadınlar, en çok perşembe günleri ve öğle tatillerinde online alışveriş yapıyor. Kadınların alışveriş için interneti en az tercih ettikleri günün ise cumartesi olduğu ortaya çıktı.
Avantajix.com’un kurucu ortağı Güçlü Kayral’a göre, başlangıçta bilgisayar, yazılım, elektronik eşyalar gibi ürünlerle başlayan e-ticarete mesafeli duran kadınlar; gıda, giyim ve kozmetik ürünlerin dijital raflarda yerlerini almasıyla online alışverişte erkeklerden daha aktif hale geldi. E-Ticaret şirketleri de online perakende alışveriş piyasasını hareketlendiren kadınlara ulaşabilmek amacıyla sık sık araştırma ve anketler düzenlemeye başladı.
Avantajix’in derlediği bu araştırmalara göre, internetten en fazla alışverişi 25-34 yaşları arasındaki kadınlar yapıyor. Kadınlar e-ticaret için en yoğun mesaiyi ise perşembe günleri harcıyorlar. Hafta sonu tatili için uçak, otel rezervasyonu ile yine hafta sonu kullanılacak giyecek, kozmetik ürünleri ağırlıklı olarak perşembe günleri satın alan kadınların gün olarak ikinci tercihleri pazartesi oluyor.
Online alışveriş için öğle tatili olan 12.00 – 13.00 saatleri arasını kullanan kadınların, e-ticaret için internete en az girdikleri gün ise cumartesi. Erkeklerin bir ürünü online satın almaları 10 dakika sürerken, kadınlar daha ince eleyip sık dokudukları için olsa gerek önceden beğendikleri bir ürünü satın almaları bile ortalama 14 dakikayı buluyor.
E-ticaret sitelerinden en çok kıyafet satın alan kadınlar, daha sonra sırasıyla teknoloji ürünleri, takı, kozmetik ürünler, ayakkabı ve çanta için para harcıyorlar. Kadınların çoğunluğu, e-ticaret sitelerinde sunulan ürünlerin ortalama fiyatları 20 – 50 lira arasında olduğunda, alışverişin çok daha çekici hale geldiğine vurgu yapıyorlar.
Alışverişte trendlerini yakından ta- kip eden kadınların son yıllardaki gözdesi ise dünyada online alış- verişlerin yaklaşık dörtte birinde tercih edilen cash-back shopping (Para iadeli alışveriş) siteleri oldu.
Araştırmalara göre, kadınların diğer online alışveriş alışkanlıkları şöyle:
• Bir ürünü internetten markası ile birlikte arıyorlar

• Fırsat ve kampanyaları erkekler- den daha fazla takip ediyorlar

• E-Posta bildirimleri, erkeklere göre kadınların alışverişinde daha etkili oluyor

• Markaları sosyal ağlarda daha fazla tavsiye ediyorlar

• İade süresini sonuna kadar kul- lanmayı tercih ediyorlar

Yazar hakkında

eticaretturkiye administrator

2 yorum

Dorothy WilliamaYayın tarihi11:06 pm - May 12, 2017

Hello.This post was really interesting, particularly since I was investigating for thoughts on this topic last Friday.

http://www.corburterilio.com/

you could try hereYayın tarihi10:12 pm - Haz 19, 2017

I just want to say I am very new to weblog and actually liked you’re web page. Most likely I’m going to bookmark your blog post . You certainly come with amazing writings. Regards for sharing with us your website.

Bir cevap yazın