MİLLİ ÖDEME MARKASI TROY KULLANIMA SUNULDU

ileeticaretturkiye

MİLLİ ÖDEME MARKASI TROY KULLANIMA SUNULDU

Türkiye kendi ödeme yöntemini kullanıma sunuldu. Kredi ve banka kartlarının sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi markasını taşıyan bölümde artık bir Türk markası da yer alıyor.

Kartınız ile alışveriş yapmak ya da ATM’den para çekmek istediğinizde kartınızın sağ alt köşe- sinde yer alan marka, bu işlemleri yapmanızı sağlar ve bu markanın ar- kasında büyük bir teknolojik altyapı vardır. Teknoloji ve güvenlikte dünya stan- dartlarını yakalamış Türkiye’ye özel bu platform adını “Türkiye’nin Ödeme Yönteminden aldı ve Türkiye: tr, Ödeme: o, Yöntemi: y, harflerinden oluşan kısaltmayla “Troy” oldu. Bilgi birikimi, gelişmiş teknolojisi, inovatif yaklaşımı ve güvenli altya- pısı ile Türkiye’deki bankaların katılımıyla oluşan Türkiye Ödeme Sis- temleri sektörü güçlerini birleştirdi, Türkiye’nin ilk ve tek ulusal ödeme yöntemini geliştirdi. 1 Nisan 2016 itibarıyla Türkiye’deki tüm POS, ATM ve e-ticaret siteleri Troy logolu kartlarla işlem yapmaya hazır. Türkiye’de yerli kredi kartı ile e-ticarette ödeme seçeneklerini geliştiren TROY yapılan ilk işlemle kullanı- ma sunuldu. BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “TROY’un arkasında bankacılıktaki bilgi birikimi,
deneyimi ve teknolojisi ile Türkiye var. Bu yüzden adımız Türkiye’nin Ödeme Yönteminden geliyor. Türkiye’nin TR’si, ödemenin O’su ve Yöntemi’nin Y’sinden oluşan kısaltmayla yerli karta TROY adını verdik.”

E-ticarete açık
Türkiye’deki tüm POS, ATM ve e-ticaret siteleri 1 Nisan 2016 itibariyle TROY logolu kartlar ile işlem yapmaya hazır hale geldi. Pek yakında cüzdanlarda da TROY logolu kartları görülecek. TROY evlerde, işyerlerinde ve tüm alışverişlerde kullanılabiliyor. Soner Canko TROY’un kapsamlı hizmetleri şöyle sıraladı: “İster POS, ister ATM, ister internet üzerinden alışveriş olsun; ödeme yaparken ya da ödeme alırken işleminiz güvenli, hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşecek. Üstelik Tür- kiye’ye özel olacak, Türkiye kazanacak. TROY’un arkasında Türkiye var. Türkiye’nin bilgi birikimi, deneyimi ve teknolojisi var. Finansal teknolojilerde ve güvenlikte dünya standartlarını yakalamış bir ülke olarak bu çok önemli bir güvence. Bunun sebeplerini daha iyi anlayabilmek için geleceğe odaklanmamız lazım.
Dünyadaki örnekler bize yerel kartlı sistemlerle ilgili önemli ipuçları veri- yor. Tüm dünyada kartlı ödemelerin ekonomilerin büyümesine yardımcı olduğunu görüyoruz. Kartlı öde- meler kayıt dışı ekonomiyi önlüyor, enflasyonu düşürüyor, istihdam yaratıyor ve nakit para yükünden kur- tarıyor.”

 

E-ticaret siteleri TROY logolu kartlarla işlem yapmaya hazır
BKM olarak fırsatları görerek çalışmalarını tamamladıklarını belirten Canko, “Türkiye’nin ilk ve tek ulusal ödeme yöntemini geliştirebilmek için uzun çalışmalar yaptık. Standartları belirledik, operasyonel kuralları hazırladık. Kart çıkaran ve bunları kabul eden üyelerle çalıştık. Kart üre- ticilerinin, terminal sağlayıcılarının hazır hale gelmesini sağladık. Yasal otoritelerden onaylarımızı aldık ve tüm çalışmalarımızı tamamladık. 1 Nisan 2016 itibariyle Türkiye’deki tüm POS, ATM ve e-ticaret siteleri TROY logolu kartlarla işlem yapmaya hazır hale geldi” şeklinde konuştu.

 

Yazar hakkında

eticaretturkiye administrator

1 yorum

Dave PinskiYayın tarihi10:53 pm - May 12, 2017

Thanks , I have recently been searching for information about this topic for ages and yours is the best I’ve discovered till now. But, what about the conclusion? Are you sure about the source?

http://www.corburterilio.com/

Bir cevap yazın