Modüler, Akıllı ve Şık Ürünlerin Adresi: Nuev.com

ileeticaretturkiye

Modüler, Akıllı ve Şık Ürünlerin Adresi: Nuev.com

Nuev.com Marka Yöneticisi  Ömer Pekşen ile online ticaret ve Nuev.com’un 2016 hedefleri ile ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Nuev’in çıkış hikayesinden kısaca bahseder misiniz? 

Nuev.com, Türkiye’nin ilk ve tek online mobilya markası iddiasıyla yola çıktı. Nuev.com, online mağaza işleterek sabit giderleri mobilya fiyatından çıkarıp, müşterilerine yüksek kaliteyi uygun fiyata sunuyor.  Nuev.com tasarımcıları, evinde yeri kısıtlı olan ve ucuzluğu ile ünlü markalardan aldığı koltukların bir yıl içinde çökmesi ve deforme olmasından sıkılmış kullanıcılar için farklı alternatifler yaratmaya çalışıyor. Bu nedenle özellikle kullanışlılığa, sadeliğe ve kullanım kolaylığına önem verilen ürünler geliştiriliyor. Nuev.com tasarımlarında koltuklar dümdüz yatak olabiliyor, puflar duvarlara asılabiliyor, TV üniteleri ise yan çevrilerek kitaplık olarak kullanılabiliyor. İlk önce bu projeyi online satın almanın çok daha doygun ve popüler olduğu ABD’de hayata geçirmeyi düşünüyorduk, fakat araştırmalarımız sonucunda Türkiye’de de böyle bir ihtiyacın olduğunu gördük. Bunun bir ilk niteliğinde olacak olması bizi buraya daha çok yakınlaştırdı. Nuev tasarımcılarının hazırlamış olduğu konsept ve ürünlerdeki tasarımlara baktığınızda, bunun ABD için kurgulandığını hemen farkedeceksiniz. Az yer kaplayan çok işleve sahip, modüler, akıllı, şık ürünler,  Nuev.com sitesinde yer alan ürünlerin ortak özellikleri.

Mobilyada online ticarete yönelmek oldukça riskli bir yatırım olsa gerek. İnsanlar neden görmeden dokunmadan mobilya satın alır ya da almalı?

Riskli olduğu çok doğru. Markayı ilk oluşturmaya başladığımızda bir çok farklı kişiden “İnternetten koltuk satamazsınız, hiç kimse almaz” sözlerini duymuş olsak da, şu an ki durum hiç öyle değil. Satışımızın %85’lik kısmı koltuklardan oluşuyor.  Öncelikle Lazzoni markası olmamız ürünün kalitesi, rahatlığı ve müşteri memnuniyeti konusunda hiç bir şüpheye yer bırakmıyor. Ayrıca bizden satın aldığınız ürünleri 14 iş günü içerisinde ücretsiz olarak iade edebiliyorsunuz. Bu da insanlara oldukça güven veriyor. Bunun dışında ürünlerin açıklamaları, ölçüleri ve fotoğrafları ürünü gerçekten görmüş kadar bilgi veriyor.

Yaklaşık 3 yıldır satış yapıyoruz ve şimdiye kadar memnuniyetsizlikten doğan herhangi bir iademiz veya şikayetimiz olmadı.

İnternetten alışveriş yapmanın en güzel yönlerinden biri, çok daha az yorulmanız. Mobilya almaya karar vermek,  doğru mobilyayı seçmek bazen aylar sürebiliyor. Bu geçen zaman içerisinde bir çok marka geziyor, farklı ürünler görüyor, çoğu zaman kafa karışıklığı yaşıyor ve sonunda çok da istemediğimiz ürünler satın alabiliyorsunuz.  Bu sebeple, eğer nasıl bir ürüne ihtiyacınız olduğundan eminseniz, Nuev ‘den ürün seçmek ve satın almak oldukça kolay. Oturduğunuz yerden, hiç bir güç harcamadan sipariş veriyor ve sadece Lazzoni ekiplerinin gelip,  evinizde kurulum yapmasını bekliyorsunuz. Üstelik tüm teslimat ve montaj hizmetlerimiz de ücretsiz olarak sunuyoruz.

Dünya geneline baktığımızda mobilya pazarı ne durumda? İnternetten satış oranları Türkiye’ye kıyasla nasıl?

2012’de, Türkiye’de mobilya alan kişilerin sadece %1‘i internetten satın alma yapıyordu. Bu oran, 3 yılda %8 arttı. İnternetten mobilya satın alma oranı Amerika’da %19larda, Avrupa’da ise %25’lerde. İnternetten mobilya almak, Türkiye için hala erken diyebiliriz. Satın alma yolları ve karar verme mekanizması sürekli değişen bir dünyada yaşıyoruz. Bundan 10 yıl önce internetten gömlek, ayakkabı mı alınırmış diyen bir toplum, şu an alışverişlerinin çok büyük bir kısmını internet üzerinden yapıyor. Karşılıklı güven ve doğru kalitede doğru ürünü sunduğumuz sürece bu oranlara daha da arttıracağımızı düşünüyoruz.

Tüketici davranışlarını değerlendirecek olursak mağaza ve online satıUntitled-1ştaki farklar neler? Müşteriler en çok nelere dikkat ediyor?

 İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde ziyaretçilerimiz tüm evinin mobilyasını çok nadiren alıyor. Daha çok oturma/dinlenme odası, genç odası, misafir odası gibi yerlere, yatak olabilen, az yer kaplayan rahat ve konforlu koltuklarımızdan tercih ediyorlar. Mağazada ise durum çok daha farklı. Ürünleri aynı anda, güzel bir mekanda görebildiği için tüm mobilyasını alabiliyor bizden.  Bire bir iletişim kurabildiği için de daha rahat karar verebiliyorlar ve daha çok güveniyorlar tabii ki.

2016’da  hedefleriniz neler?

Hedeflerimizden biri fiziksel bir alanda ürünleri sunduğumuz yerlerin sayısı arttırmak. Şu an İstanbul – Bostancı’da ürünleri görebileceğiniz bir yer bulunuyor. Aynı şekilde İstanbul Avrupa yakası, Ankara ve İzmir’de de ürünlerin sunulacağı bir kaç mağaza düşünüyoruz. Ziyaretçilerimiz bu mağazalara gelerek ürünleri yakından görme ve test etme şansı buluyor. Dilerlerse mağazadan alışveriş yapabiliyorlar.

2016 yılı içerisinde çok daha fazla koltuk modeli geliyor. Yatak olabilen fonksiyonel ürünler dışında, salonunuzda kullanabileceğiniz, rahat, konforlu ve geniş üçlü koltuklar olacak. Bunların dışında birbirleriyle uyumlu modüler koltuklar ve puflar da tasarım aşamasında.

Ayrıca aydınlatma kategorimizi güçlendiriyoruz. Ziyaretçilerimiz bizden aldıkları koltuklarla oldukça uyumlu tasarıma sahip lambader, sarkıt ve masa lambaları alabilecekler.

İstanbul’da bir çok ürüne 24 saatte teslimat garantisi getiriyoruz. En sevilen koltuklarımızı yüksek miktarlarda stokta tutuyor ve teslimatları hızlandırıyoruz.

 

Yine 2016 içerisinde daha fazla kumaş seçeneği, daha fazla model, daha iyi müşteri hizmetleri, daha iyi tasarımlar sizleri bekliyor..

 

 

Yazar hakkında

eticaretturkiye administrator

209 yorum

mvw8unBZcav7Yayın tarihi4:51 pm - Nis 13, 2017

It’s spooky how clever some ppl are. Thkans!

Bir cevap yazın