Yüzünü Kullanarak Ünlü Bir Fenomen Olabilecekken, Yüzünü Kullanmadan Ünlü Olan CEZMİ KALORİFER İLE PASTIRMA TADINDA PAYLAŞIMLAR

ileeticaretturkiye

Yüzünü Kullanarak Ünlü Bir Fenomen Olabilecekken, Yüzünü Kullanmadan Ünlü Olan CEZMİ KALORİFER İLE PASTIRMA TADINDA PAYLAŞIMLAR

PASTIRMA TADINDA PAYLAŞIMLAR

“Cezmi Kalorifer ile Pastırma Tadında Pay- laşımlar” ın hikayesi nedir? Bu yolculuk nasıl başladı?
Öncelikle tüm okuyuculara selam- lar. Sanırım 6 yıl önce açmıştım sayfayı. Bobiler sitesine 3 – 4 tane içerik hazırlamıştım. Kabul edilmemişti. Bende sayfa açıp kendi içeriklerimi paylaşma kararı aldım. İlk başlarda sadece kendi yaptığım içerikler vardı. Hazırladığım içeriklerin çoğu sert ve siyasiydi. Zaten o yüzden pastırma tadında yakıştırmasını koymuştum. Şimdi ise sosyal medyada gördüğüm beğendiğim içerikleri atıyorum. Facebook’ta açtığım ilk sayfa 240 bin ikincisi ise 120 bin kişide ka- panmıştı. Şu an 3. sayfa ile yoluma devam ediyorum. Bunun yanında Instagram ve Twitter hesaplarımda da büyük bir kitlenin takibi altındayım.

Cezmi Kalorifer’in gerçek mesleği nedir? Gerçek hayatta ne ile meşgul? Bir gününü nasıl geçirir?
Eskiden bazı müzik grubu ve sanatçıların enstürmanlarını kurar-
dım. Kısaca rodiydim. Facebook sayfam yükselmeye başlayınca işi- mi bıraktım. Şu an sadece sosyal medyadaki hesaplarımla ilgileniyorum. Onun dışında henüz bitme- yen 2 projem daha var. Geceleri sayfada gidebilecek içeriklere bakıp günü kapatıyorum.

Cezmi Kalorifer’in dönüm noktası neydi? Hangi pay- laşımdan sonra popülerlik geldi?
Aslında şu paylaşımdan sonra yükselmeye başladım diyemem. İlle de bir tanesini söylemem gerekirse zalımlar albümü diyebilirim. Neredeyse her gün o albüme garip garip pozlar veren kişilerin fotoğraflarını atıyordum. Takipçilerin yaptığı yorumlar basında bile yer buluyordu. Şu an ara ara atıyorum. Ekstra olarak eskiden bu kadar yoğun değildim ve hesaplarımda daha aktiftim. Takipçilerimle yorumlaşır, günün oyunu, günün müziği gibi şeyler paylaşırdım. Kendime göre bir programım vardı ve takipçilerimde bunu severdi. Şu an ki yoğunluğu biraz olsun atabilir- sem eski günlere geri döneceğim.

Diğer sayfaların aksine reklam işine girmiyorsunuz. Bunun özel bir sebebi var mı?
Bende reklam yapıyorum ama içeriklerde olduğu gibi o konuda da seçiciyim. Çok fazla reklam yapıp insanları boğmak istemiyorum.

Yüzünüzü kullanarak ünlü bir fenomen olabilecekken, yüzünü kullanmadan ünlü oldunuz? Bunun özel bir nedeni var mı?
Çok özel bir nedeni yok. İnsanların kendini ön planda tutmasını pek sevmiyorum diyebilirim. Ben de bunu yapmadım.

Sosyal medyayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Sosyal medya Andy Warhol’ün “Herkes bir gün 15 dakikalığına ünlü olacaktır” sözünün geçerli olduğu en etkin yer. Bir gün birinin yaptığı iş veya açıklaması patlıyor ertesi gün başka birinin. Yapılan iş iyiyse bir anda ünlü olunabiliyor. Ya da bir firma ürününü geniş bir kitle- ye rahatça sunabiliyor. Kısıtlanan haber alma özgürlüğümüze de bir nebze olsun rahatlama getiriyor. Ama bunun yanında çok fazla yan- lış bilgide paylaşılıyor. İnsanlar ise benim gördüğüm kadarıyla daha çok içini boşaltma aracı olarak kullanıyor. Bir de insanlar birbirleriyle sosyal medya üzerinden atışmayı bıraksa daha güzel bir yer olacak 🙂

Türk halkının espri ve mizah anlayışını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Memleketin her yeri mizah şelalesi. Bundan dolayı Türk halkının mizah seviyesi hep üst seviyede kalmıştır. Bazen eski karikatür dergilerini inceleme fırsatım oluyor. Geçmişteki mizah seviyesi şu anki sorunların benzerliğinden dolayı aynı fakat o zamanlar insanlara ulaşması sıkıntılıydı. Şimdi ise sos- yal medyada insanların paylaştığı videolar veya fotoğraflar aylarca konuşulup üzerine mizah yapılabiliyor ve bu milyonlarca insana ulaşıyor. Kısaca özetlemek gerekirse, ülkede bu kadar çok aklı espriye çalışan adam varken Türkiye’de gülme eylemi asla bitmez.

Son zamanlarda bir çok markanın mobil yatırımları dikkat çekiyor. Cezmi Kalorifer’i de mobil- de görebilecek miyiz?
Maalesef bu konuda baya geç kaldım. Şu an ekibimle cezmikalorifer. com’u yeniliyoruz. Bu iş bitince mutlaka mobil bir uygulama çıkaracağım.

Bundan sonra sosyal med- yada farklı girişimleriniz olacak mı? Gelecek planlarınız neler?
Mobil oyun sektörü çok dikkatimi çekiyor. Geçen aylarda bu sektöre ufak bir oyunla giriş yaptım. Yakın- da daha iyi bir oyunu takipçilerime sunacağım. Umarım beğenirler 🙂

 

 

Yazar hakkında

eticaretturkiye administrator

190 yorum

1bEz5NQPYayın tarihi4:52 pm - Nis 13, 2017

So excited I found this article as it made things much qurkeci!

RV50Hmo24zg1Yayın tarihi2:52 pm - May 4, 2017

student rates insurance auto quotes drivers affect

gCc4dysfYayın tarihi8:05 pm - May 9, 2017

allowed back cialis online work really

Bir cevap yazın